Darujte darovací certifikát projektu Skutečný dárek společnosti Člověk v tísni. Můžete darovat třeba 15 sazenic ovocných stromů, které dostanou chudí rybáři na Srílance. Tato země byla v posledních letech postižena nejen vlnou tsunami, ale i válkou, která tisíce rybáři připravila o možnost se uživit. Díky pomoci dárců mohl Člověk v tísni nakoupit sazenice manga, papáji, citrónovníku a kokosu pro stovky rodin. I díky vašemu dárku bude moct jedna rodina uživit své děti. Sedmapadesátiletá Dadhi je jednou z velmi chudých obyvatel Etiopie, kteří letos díky Skutečnému dárku, dostali stádo koz. Vypráví: „I když patříme k těm nejchudším ve vesnici, vždy jsem se snažila všemožně přivydělat. Když ale přišla zpráva o předání stád koz, byla jsem štěstím bez sebe. Kozy změní náš život, už nebudeme mít hlad.” Více informací naleznete na www.skutecnydarek.cz.
Kříž u Kladin, který jsme obnovili v roce 2011, je poškozený. Tentokrát zato nemůže člověk, ale splašená krává, která jej ulomila.
Nové informační panely
8.12.2016
Díky Městu Humpolec má naučná stezka Březina nové informační panely.
Kaplička u Hněvkovic
29.11.2016
Na okraji Hněvkovic u Humpolce stojí kaplička Nejsvětější Trojice. Kaplička se naštěstí dočkala před nějakou dobou opravy, ale nenašel se nikdo, kdo by se o ní staral a tak jsme se rozhodli se o to pokusit.
Křížek pod Lipnicí a u Radostína
23.11.2016
Další křížek, který se nám v letošním roce podařilo obnovit, stojí u cesty pod Lipnicí nad Sázavou. Na místě zůstal pouze soklík, který slouží jako směrovka turistických značek. Možná i proto tam zůstal. Osadili jsme jej novým křížem. Opuštěný soklík zůstal i z kříže u Radostína. I zde jsme osadili nový kříž.