Darujte darovací certifikát projektu Skutečný dárek společnosti Člověk v tísni. Můžete darovat třeba 15 sazenic ovocných stromů, které dostanou chudí rybáři na Srílance. Tato země byla v posledních letech postižena nejen vlnou tsunami, ale i válkou, která tisíce rybáři připravila o možnost se uživit. Díky pomoci dárců mohl Člověk v tísni nakoupit sazenice manga, papáji, citrónovníku a kokosu pro stovky rodin. I díky vašemu dárku bude moct jedna rodina uživit své děti. Sedmapadesátiletá Dadhi je jednou z velmi chudých obyvatel Etiopie, kteří letos díky Skutečnému dárku, dostali stádo koz. Vypráví: „I když patříme k těm nejchudším ve vesnici, vždy jsem se snažila všemožně přivydělat. Když ale přišla zpráva o předání stád koz, byla jsem štěstím bez sebe. Kozy změní náš život, už nebudeme mít hlad.” Více informací naleznete na www.skutecnydarek.cz.
V krajské anketě Zlatá jeřabina jsme za záchranu drobných památek v krajině získali v kategorii Péče o kulturní dědictví 21 místo ze 30 nominovaných. Děkujeme všem, kteří nás v hlasování podpořili.
výstava Křížek v polích
2.5.2016
Až do konce října si můžete na hradě Orlíku nad Humpolcem prohlédnout naší výstavu Křížek v polích o osudech drobných památek v krajině. Výstava bude přístupná vždy v otevíracích hodinách hradu.
Den pro podlipnické kostely
16.4.2016
V sobotu 23. dubna se uskuteční další Den pro podlipnické kostely. Více info na www.podlipnickekostely.cz.
Vítání jara
16.4.2016
Přivítat jaro můžete v neděli 24. dubna v Mladých Bříštích u Humpolce na pozvání místního spolku Čtveráci. Součástí slavnosti bude i otvírání místních studánek, o které naše sdružení pečuje. Začátek je ve 14,00 hodin u kostela.