Skutečný dárek

Skutečný dárek

 Darujte darovací certifikát projektu Skutečný dárek společnosti Člověk v tísni. Můžete darovat třeba 15 sazenic ovocných stromů, které dostanou chudí rybáři na Srílance. Tato země byla v posledních letech postižena nejen vlnou tsunami, ale i válkou, která tisíce rybáři připravila o možnost se uživit. Díky pomoci dárců mohl Člověk v tísni nakoupit sazenice manga, papáji, citrónovníku a kokosu pro stovky rodin. I díky vašemu dárku bude moct jedna rodina uživit své děti. Sedmapadesátiletá Dadhi je jednou z velmi chudých obyvatel Etiopie, kteří letos díky Skutečnému dárku, dostali stádo koz. Vypráví: „I když patříme k těm nejchudším ve vesnici, vždy jsem se snažila všemožně přivydělat. Když ale přišla zpráva o předání stád koz, byla jsem štěstím bez sebe. Kozy změní náš život, už nebudeme mít hlad.” Více informací naleznete na www.skutecnydarek.cz.

Život dětem


Menu


Krátké zprávy

Dub u kaple sv. Anny 10.12.2011

Dubusvanny Dub u kaple sv. Anny u Pelhřimova se možná dočká odborného ošetření. Požádali jsme Nadaci Partnerství o poskytnutí ošetření zdarma pro tento strom v rámci programu Stromy pro zítřek.  Moc by potřeboval ošetřit ulámané a suché větve. Držte nám palce.

Zázračné studánky v televizi 5.12.2011

Máte rádi studánky? V neděli 11.12. 2011 se můžete podívat v 15,05 hodin na ČT2 na první díl pořadu Zázračné studánky. V prvním dílu se podíváme do okolí Peruce ve Středočeském kraji. Jeden z dalších čtyř dílů bude věnován také Zázračné studánce na Křemešníku a dalším studánkám v okolí. Tento díl uvidíte  25. prosince v 15,15 hodin.

Záchrana poraněného výra 19.11.2011

výr velky V pátek 18. listopadu jsme pomáhali s odchytem poraněného výra velkého u Pelhřimova. Výr měl částečně amputované křídlo pravděpodobně po srážce s automobilem, nebo po zásahu el. proudem na el. vedení. Děkujeme dvěma myslivcům, kteří výra nenechali svému osudu. Pomoc lidí mu zachránila život, ale vzhledem k poranění se bohužel již nikdy do volné přírody nevrátí. Výra si převzali pracovníci Stanice ochrany fauny v Pavlově u Ledče nad Sázavou.

Dobrovolníci pomáhali u sv. Anny 29.10.2011

práce u kaple sv. Anny Celkem 26 dobrovolníků pomáhalo 29. října na akci Podzimní uspávání kaple sv. Anny s úklidem spadaného listí a sutí ze stavebních prací. Děkujeme členům sdružení Čtveráci a všem dalším dobrovolníkům za pomoc. 

« Novější | Starší »

Toplist