Den pro kapli sv. Anny

Den pro kapli sv. Anny u Pelhřimova letos připravujeme na neděli 24. července od 14,00 hodin. Naším hudební m hostem bude Valentýna Křížová. Pojďte si společně připomenout dávné poutě a že i v dnešních časech tohle místo není zapomenuté.

Noc kostelů

Tento pátek je Noc kostelů, která otvírá jinak často zavřená dveře kostelů a kaplí. U kaple sv. Anny žádné dveře nejsou, ale přesto se připojíme. Od 19,00 do 20,00 hodin se můžete podívat na výstavu fotografií o snaze o záchranu této památky a o obnově drobných památek v krajině. Především si ale budeme povídat o budoucnosti této památky. Budeme rádi za vaše názory. Znovu do kaple také dáme dřevěný kříž, který před časem zmizel. Těšíme se na setkání.

Výstava Probuzení kaple sv. Anny

Výstavu Probuzení kaple sv. Anny si můžete o víkendu 7.-8. 5. prohlédnout na hradě Orlíku nad Humpolcm.

výstava Studánky

Výstavu Studánky - voda živá si můžete prohlédnout o víkendu 30.4.-1.5. na hradě Orlíku nad Humpolcem.

výstava Pomáháme přírodě

Výstavu Pomáháme přírodě si můžete prohlédnout o víkendu 23.-24. dubna na hradě Orlíku nad Humpolcem.

výstava Srdeční záležitosti

Srdeční záležitosti je výstava o patnácti letech pomáhání Občanského sdružení Zelené srdce přírodě a památkám na Vysočině. Zjistíte, že někdy stačí málo. Posbírat poházené odpadky, vyřezat několik náletových keřů či odnést na hromadu popadané větve a najednou vypadá okolí studánky či kapličky úplně jinak. Krásněji. Někdy je potřeba udělat více.  Pořádně si plivnout do dlaní  a postavit povalený kříž, nebo se umazat od bláta při čištění zapomenuté studánky.  Někdy je potřeba být trpělivý, aby se podařilo navrátit do přírody vzácné živočichy či rostliny. Někdy je potřeba spojit lidské síly, aby se podařilo obnovit děravou střechu na zapomenuté kapličce, nebo pokosit louku s výskytem chráněných rostlin, nebo sehnat peníze na pomoc lidem ve špatných chvílích. Někdy je strašně moc pár slov povzbuzení a vědomí, že na to nejste sami a jsou ještě lidé ochotní pomoci. Nikdy to však nejde bez srdce. Bez dobrého srdce, protože kamenné srdce je lhostejné, zlé srdce je ničící a jen to dobré je pomáhající.Výstavu si můžete prohlédnout v Muzeu dr .A. Hrdličky v Humpolci na Horním náměstí od 1. do 30. března.

Soví noc

Sovy patří stále mezi tajemné obyvatele naší přírody. Díky jejich skrytému nočnímu životu se s nimi ve volné přírodě setkáváme spíše náhodně. Jelikož už tak často nechodíme noční tmou, uniká nám i jejich houkání. Pro všechny zájemce, kteří by se chtěli o těchto královnách noci něco dozvědět a nebo jen zažít něco netradičního, připravilo sdružení Zelené srdce ojedinělou akci nazvanou Soví noc, která se uskuteční v sobotu 5. března 2022. V 18,30 hodin se vydáme od hotelu na Křemešníku na výpravu do lesa a budeme naslouchat sovímu houkání. Vzhledem k tomu, že se jedná o výpravu za volně žijícími sovami, tak samozřejmě není vyloučeno, že houkat nebudou. Není dopředu dané, jaká setkání účastníky čekají a právě i v tom je kouzlo noční výpravy. Sebou potřebujete baterku, teplé oblečení a zimní obuv. Za větrného počasí sovy nehoukají a akce se konat nebude.

Soví noc se vydařila. Byl krásně slyšet výr velký a sýc rousný pro asi 15 účastníků.

Přednáška Krajem zapomenutých studánek

Když to půjde, tak vás zveme 26. ledna od 17,00 hodin do Městské knihovny v Pelhřimově na přednášku Pavla Koubka nazvanou Krajem zapomenutých studánek.

Přednášky se účastnilo cca 15 posluchačů.


Menu


int(2)

Krátké zprávy

Nový kříž 12.10.2022

Poustevnkovakriz Nový kříž nad Poustevníkovou studánkou.

Muzejní vycházka kolem studánek 7.9.2022

Zveme vás na vycházku. Nebojte, nebude Předvolební, ale Muzejní. V sobotu 10. září ve 13,00 hodin vyrážíme od muzea na Horním náměstí v Humpolci na Muzejní vycházku po studánkách v okolí Humpolce. Podíváme se na studánku Pod židovským hřbitovem, Permoníkovu studánku, studánku U tři jezírek a také na studnu pod hradem Orlík. Povídat se bude samozřejmě hlavně o studánkách, ale nejen o nich.

Oprava dalšího kříže 30.7.2022

Podivice_2 Pracujeme na opravě dalšího kříže nedaleko Zahrádky.

Informační sloupky 9.7.2022

Sloupekfort

SloupekskrNové informační sloupky u studánek.

« Novější | Starší »

Toplist