výstava Zvíře

Zveme vás na výstavu. Výstava se jmenuje Zvíře a v Muzeu dr. A. Hrdličky na Horním náměstí v Huumpolci bude k vidění od 1. do 26. února. Výstava je o tom, jak se žije volně žijícím zvířatům vedle nás lidí. Jedna část je věnována druhům, kterým říkáme konfliktní (medvěd, vlk, vydra a třeba také ledňáček). Druhá část je věnována pastem, které na zvířata úmyslně, ale i neúmyslně chystáme (skleněné plochy, sloupy el. vedení.......) Nic veselého, ale je potřeba o tom mluvit. Výstavu pořádá s muzeem sdružení Zelené srdce a máme ji půjčenou od Českého nadačního fondu pro vydru z Třeboně.

přednáška Zapomenuté kapličky

Městská knihovna Pelhřimov zve ve středu 22. února od 17.00 hodin do hudebního oddělení na besedu Zapomenuté kapličky s Pavlem Koubkem z Občanského sdružení Zelené srdce, z. s. Čekají vás příběhy kapliček z okresů Pelhřimov a Havlíčkův Brod doplněné promítáním diapozitivů. Proč se kapličky stavěly a proč je nebylo možné za minulého režimu udržovat? Uslyšíte o záchraně kaple sv. Anny u Pelhřimova.

Velikonoční výstava

V týdnu od 2. do 10. dubna pořádá Castrum o.p.s. ve skanzenu Zichpil v Humpolci akci Velikonoce jak je (možná) neznáte. Více se dozvíte na www.zichpil.cz.

 Zelené srdce přispěje výstavou Studánky - voda živá, kterou si můžete prohlédnout v Tolerančím kostelíku. Výstava ukazuje na pěti panelech, proč jsou studánky důležité a proč je potřeba je chránit.

 A co mají společného Velikonoce a studánky. Třeba se říká, že kdo se na Velký pátek umyje ve studánce, bude celý rok zdráv.

Den Země

Pojďte oslavit Den Země na hrad Orlík nad Humpolcem v sobotu 22. dubna od 14,00 do 16,00 hodin. Bude výstava Jak pomáhat přírodě, povídání o ptačích budkách, tvoření přáníček pro modrou planetu, netopýří testík a další aktivity v přírodě a o přírodě.

Den pro kapli sv. Anny

Den236 I v letošním roce chceme připomenout poutní místo kapli sv. Anny u Pelhřimova a to, že stále trpělivě čeká na svou záchranu. Den pro kapli sv. Anny se uskuteční v neděli 23. července od 14,00 hodin. Naše pozvání přijala kapela Bárka - tedy Pavel Barnáš a Ivana Pokorná a těšit se můžete na zajímavé spojení violoncella a keltské harfy. Více o nich na www.barkamusic.cz.