výstava Zvíře

Zveme vás na výstavu. Výstava se jmenuje Zvíře a v Muzeu dr. A. Hrdličky na Horním náměstí v Huumpolci bude k vidění od 1. do 26. února. Výstava je o tom, jak se žije volně žijícím zvířatům vedle nás lidí. Jedna část je věnována druhům, kterým říkáme konfliktní (medvěd, vlk, vydra a třeba také ledňáček). Druhá část je věnována pastem, které na zvířata úmyslně, ale i neúmyslně chystáme (skleněné plochy, sloupy el. vedení.......) Nic veselého, ale je potřeba o tom mluvit. Výstavu pořádá s muzeem sdružení Zelené srdce a máme ji půjčenou od Českého nadačního fondu pro vydru z Třeboně.

přednáška Zapomenuté kapličky

Městská knihovna Pelhřimov zve ve středu 22. února od 17.00 hodin do hudebního oddělení na besedu Zapomenuté kapličky s Pavlem Koubkem z Občanského sdružení Zelené srdce, z. s. Čekají vás příběhy kapliček z okresů Pelhřimov a Havlíčkův Brod doplněné promítáním diapozitivů. Proč se kapličky stavěly a proč je nebylo možné za minulého režimu udržovat? Uslyšíte o záchraně kaple sv. Anny u Pelhřimova.


Menu


int(1)

Krátké zprávy

Budky 1.3.2023

Kontrolujeme a čistíme budky pro pěvce.

Zapomenuté kapličky 11.2.2023

Městská knihovna Pelhřimov zve ve středu 22. února od 17.00 hodin do hudebního oddělení na besedu Zapomenuté kapličky s Pavlem Koubkem z Občanského sdružení Zelené srdce, z. s. Čekají vás příběhy kapliček z okresů Pelhřimov a Havlíčkův Brod doplněné promítáním diapozitivů. Proč se kapličky stavěly a proč je nebylo možné za minulého režimu udržovat? Uslyšíte o záchraně kaple sv. Anny u Pelhřimova.

Chystáme výstavu 19.1.2023

 Na únor chystáme v muzeu v Humpolci výstavu. Bude se jmenovat Zvíře.

Děkujeme za podporu 10.11.2022

Budkyautoracek222 Společnost Auto Racek z Humpolce podpořila naší činnost i v letošním roce nákupem 30 budek pro sýkorky. Moc děkujeme za podporu.

Starší »

Toplist