Každý může pomáhat!

Zelené srdce pomáhá

 

Heslem sdružení Zelené srdce je: „Každý může pomáhat.“   Nezáleží na tom, zda je vaše podpora finanční, materiální, a nebo morální. Záleží na tom, že jste se rozhodli nebýt lhostejní ke světu kolem a pomoci. I ten nejmenší skutek, i jedna koruna, či jedno slovo je mnohem víc než miliony úmyslů.  I ta nejmenší pomoc může pomoci zachránit kousek přírody,  ohroženou památku a nebo lidské štěstí. 

 

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.

Staňte se členy sdružení Zelené srdce

Zaujala vás naše činnost a chcete se do ní aktivně zapojit? Rádi vás mezi sebou uvítáme. Členem sdružení se může stát každý, kdo souhlasí s naším programem a zašle vyplněnou přihlášku na naší adresu.

Přihlášku najdete zde:  Prihlaszs    

Zelené srdce

Co získáte?

- zapojení do smysluplné činnosti

- nové zkušenosti a nové přátele

- zajímavé zážitky ve společnosti zajímavých lidí

- dobrý pocit

Staňte se dárcem sdružení Zelené srdce

 Každá koruna nám může pomoci zachránit ohroženou památku, kousek přírody či pomoci lidem. Zaujala vás naše činnost? Podpořte jí prosíme finančním darem a staňte se dárcem sdružení Zelené srdce. Uzavřeme s vámi darovací smlouvu a budeme vás informovat, kde vaše peníze pomáhají. Děkujeme.

Dárce – 200 - 499,- Kč

Dobrý dárce 500 – 999,- Kč

Super dárce 1 000 a víc

Nejlepší dárce – daruje pravidelně trvalým příkazem

Můžete nás podpořit také hmotným darem, či službou:

stále potřebujeme veškeré řezivo (trámky, prkna, latě..)

lino (i kousky na střechy budek)

spojovací materiál (hřebíky, vruty)

kancelářské potřeby (papíry, obálky….)

ruční nářadí

barvy na kov i dřevo

ovocné stromky na výsadbynářadí

Služby:

černobílé i barevné kopírování

laminování dokumentů

účetnictví a daňové poradenství

zednické práce

projekční práce

doprava materiálu

zvedání břemen při opravách památek

Napište nám na zelenesrdce@atlas.cz. a nebo prostřednictvím kontaktního formuláře v menu.


Děkujeme za vaši podporu

Staňte se dobrovolníkem sdružení Zelené srdce

Dobrovolníci nám pomáhají pravidelně, ale třeba jen také jednou za rok. Záleží jen na vašich časových možnostech. Každý dobrovolník nám však umožní pomáhat další památce, dalšímu kousku přírody, či dalším lidem.

Jak nám můžete pomáhat?

- údržba chráněných území

- obnova drobných památekropucha

- stavba zábran pro obojživelníky

- stěhování obojživelníků

- výroba a vyvěšování ptačích budek

- kontroly ptačích budek

- údržba naučné stezky

- pomoc s pořádáním akcí

- grafické práce při přípravě tiskovin

- fotografování

- účetnictví

- hudební vystoupení

Budeme moc rádi, když se i VY zapojíte do naší činnosti. Přihlásit se můžete na zelenesrdce@atlas.cz. a nebo prostřednictvím kontaktního formuláře v menu. Děkujeme.    

Hvězdice

Zuřila strašná bouře. Ledové ostří větru se zařezávalo do vodní hladiny a zvedalo ji do obrovských vln bijících do pobřeží jako beranidla, které při návratu rozrývaly a obracely mořské dno jako obří pluhy. Vodní proud strhával malá zvířátka, která žila při dně, korýše a plže, a vyhazoval je desítky metrů na břeh. Bouře skončila stejně rychle, jako začala. Hladina moře se zklidnila a ustoupila o několik metrů. Pobřeží zůstalo pokryté blátem, ve kterém se zmítaly a umíraly tisícovky hvězdic. Bylo jich tolik, že pláž jimi zrůžověla. Ten zvláštní jev vzbudil pozornost mnoha lidí. Přijeli i televizní štáby, aby o podivném úkazu natočily reportáž. Mořské hvězdice se téměř přestaly pohybovat. Pozvolna hynuly. Mezi lidmi byl také jeden chlapec, který přišel s tatínkem. Smutně se na hvězdice díval. Všichni je jen pozorovali a nikdo nic neudělal. Náhle se chlapec tatínkovi vytrhl z ruky, zul si boty a ponožky a rozběhl se na pláž. Sklonil, nabral do ručiček tři malé hvězdice a běžel je hodit do vody. Pak se vrátil a celou akci opakoval. Z betonového chodníku na něj zavolal nějaký muž: "Co to děláš chlapče ?" "Házím ty hvězdice zpátky, jinak tu na břehu všechny pomřou," odpověděl chlapec v běhu. "Ale vždyť jich tu jsou tisíce, stejně je nestačíš všechny zachránit," zavolal na něj muž. "A stejné je to i všude kolem, na tom nic nezměníš!" Chlapec se usmál. Vzal do ruky další hvězdici a hodil ji do vody se slovy: "Ale pro tuhle jsem to změnil!" Ten muž chvíli mlčel, pak se sehnul, zul se a slezl dolů na břeh. Začal sbírat hvězdice a házet je do vody. Za chvilku se k nim přidala dvě děvčata a už byli čtyři. Po chvíli bylo na pláži padesát lidí, pak sto, dvě stě, tisíc. A nakonec byly zachráněny všechny hvězdice. Aby se změnil svět, stačí aby se někdo, třeba maličký, odvážil začít.

Z knihy Paprsek slunce pro duši Bruna Ferrero


Menu


int(1)

Krátké zprávy

Poustevníkova studánka 5.6.2024

Poustevnikova_2

Poustevnikova1Na Poustevníkově studánce jsme obnovili střechu.

Informační panel na Křemešníku 14.4.2024

Infkr1

Infkr2Obnovili jsme informační panel na Křemešníku.

Jarní úklid u sv. Anny 25.3.2024

Jarní úklid u kaple sv. Anny u Pelhřimova, aby jí to na Velikonoce slušelo.

Budky pro pěvce 26.2.2024

.....kontrolujeme, čistíme, opravujeme a vyvěšujeme. 

Starší »

Toplist