Netopýří noc na hradě Orlíku

Po delší odmlce se na hrad Orlík vrací akce pořádaná v rámci Mezinárodní noci pro netopýry. Netopýří zážitky vám zprostředkují odborníci z České společnosti pro ochranu netopýrů ve spolupráci se Sdružením Zelené srdce v pátek 28. srpna 2020 od 19:00 hodin. Těšit se můžete na setkání s ochočenými handicapovanými netopýry, hry a soutěže pro malé i velké, promítání a besedu s chiropterology, ukázky práce s ultrazvukovým detektorem a odchyt tajuplných obyvatel hradu do sítí. Akce se koná v rámci projektu finančně podpořeného SFŽP ČR a MŽP

Budkování

Jestli dostaneme na budky, uskuteční se Budkování na hradě Orlíku u Humpolce v sobotu 5. září 2020.


Menu


Krátké zprávy

Budky pro šoupálky 31.7.2020

Soupalek Díky podpoře města Humplec dostanou šoupálci v městském lesoparku nové bydlení.  Tyto budky vypadají, že žádný vletový otvor nemají, ale šoupálkum vyhovuje, když jsou dokonce dva z boční a zadní strany.

Bezpečnější zastávky 31.7.2020

Zastavky S podporou města Humpolec doplňujeme další samolepky na autobusové zastávky v Humpolci.  Ty potom nejsou neviditelnou překážkou pro proletující ptáky a dokážou se jim vyhnout.

Kříž u Slavníče 28.7.2020

  Často si klademe otázku, kdo a kdy kříž v krajině postavil? U kříže nedaleko Slavníče se nám podařilo nechat opravit nápisovou destičku, aby tato informace zůstala zachována.

vycházka Krajem zapomenutých studánek 10.7.2020

Putování po studánkách v okolí Mladých Bříšť u Humpolce v rámci Muzejní vycházky pořádaně Muzeem dr. A. Hrdličky v Humpolci v sobotu 25. července. Začínáme ve 13,00 hodin u kostela v Mladých Bříštích

Starší »

Toplist