výstava Pomáháme přírodě

Jak na to, chceme-li jednoduše chránit přírodu kolem nás, napoví nová výstava z dílny Občanského sdružení Zelené srdce: „Pomáháme přírodě. Kde? No, přece doma!“

Šest panelů s atraktivními fotografiemi a doprovodnými kresbami Antonína Urbánka přináší přehlednou formou ztvárněné rady a návody, jak může každý z nás pomáhat přírodě přímo u sebe doma či na zahradě.

„Na třech panelech věnovaných tematicky jednotlivým místnostem (kuchyni, koupelně a dětskému pokoji) naleznou návštěvníci například tipy, jak šetřit vodou, kterak omezit a také správně třídit odpady, které hračky jsou nejen šetrné k přírodě, ale i ke zdraví dětí. Dozví se také, co je to vermikompostér, jak poznat vajíčka od „spokojených slepic“ a mnoho dalšího. Čtvrtý panel pak přináší základní informace o tom, co si představit pod pojmem přírodní zahrada, jak ubytovat užitečné pomocníky ze zvířecí říše, nebo s čím nám mohou pomoci kachny indičtí běžci,“ přibližuje nejnovější počin sdružení jedna z autorek, Petra Mottlová.

„Naším cílem bylo ukázat jednoduchou a širokému spektru návštěvníků srozumitelnou formou alespoň něco z toho, co lze relativně jednoduše ovlivnit přímo u sebe doma. Celá výstava se tak nese v pozitivním duchu „jak na to“, pouze poslední, ilustrovaný, panel jsme věnovali několika ukázkám zásadních negativních dopadů lidského konání na svět kolem nás..“ doplňuje předseda sdružení Pavel Koubek.

V prosinci 2017 a v lednu 2018 bude výstava k prohlédnutí na Městském úřadě v Havlíčkově Brodě v ulici V Rámech


Menu


Krátké zprávy

Čištění ptačích domácností 8.11.2017

Začínáme čistit a opravovat ptačí budky po hnízdění a připravovat je znovu pro své nájemníky příští rok.

Kříž u Těšenova 8.11.2017

Pracujeme na obnově dalšího zničeného kříže nedaleko Těšenova. Torzo ulomeného kříže nahrazujeme novým křížem.  Nedaleko jsou další dva zničené kříže, která zapisujeme do našeho pořadníku na opravy.

Když je budka malá 7.10.2017

Srsnivbudce Zdá se, že pro sršní hnízdo byla tato budka pro sýkorky malá. V tomto čase už je hnízdo opuštěné.

Další kříže se dočkají obnovy 3.10.2017

   Nadále pracujeme na obnově zapomenutých křížů. Další, který se dočkal nového nátěru a úklidu okolí je v lese nedaleko Humpolce. Pracujeme už na dalším, který stojí na okraji Humpolce a budeme pokračovat u Lhotky, Sedlice, Pelhřimova.... Jestli víte o nějakém kříži, který by obnovu potřeboval, budeme rádi za informace.

Starší »

Toplist