Mapa stránek


Menu


Krátké zprávy

Chystáme se 9.2.2021

V roce 2020 se sdružení Zelené srdce podařilo obnovit dalších jedenáct zapomenutých křížů Někdy bylo potřeba obnovit jen zašlé barvy, někdy doplnit chybějící část a někdy celý kříž. Když to situace umožní, chceme pokračovat v obnově křížů i v letošním roce a rádi bychom jich obnovili dalších deset. V našem seznamu jich na obnovu čeká cca čtyřicet a na všechny se tedy určitě nedostane. Stále totiž nacházíme další, které obnovu potřebují.

Stěhujeme budky pro sýkorky 23.1.2021

Asykornik V lokalitě Rousinovský les právě kontrolujeme, čistíme, počítáme budky pro sýkorky  a  šoupálky. Hlavně je ale stěhujeme ze smrků na jiné druhy stromů. Už i v tomto lese probíhá kůrovcová těžba a je to jediná šance, jak budky pro hnízdění zachránit.

Výstava nebude 23.1.2021

V únoru vás pravidelně zveme na výstavu o přírodě, mebo památkách do muzea v Humpolci.  Letos to měla být výstava o netopýrech. Zatím to ale vypadá, že se neuskuteční. Víte proč. 

Nové budky pro skorce 23.1.2021

Skorecniky Připravujeme nové budky pro skorce a konipase. Tito ptáci rádi hnízdí pod mosty s vodním tokem, ale často tam není kde postavit hnízdo. Budky pomůžou.

« Novější | Starší »

Toplist