Občanské sdružení Zelené srdce z.s.

     Naše srdce mají blízko k přírodě, a proto se naše občanské sdružení jmenuje Zelené srdce.  Hlavní cíle našich programů jsou zaměřeny na ochranu drobných památek, krajiny a přírody,  vztahu člověka k nim, ale také vztahu člověka k člověku.

Zaujalo Vás to, co děláme?  Prosíme  Vás o pomoc a podporu.  Díky Vám můžeme dál pomáhat. 

Vaše pomoc nám pomáhá pomáhat přírodě a památkám, ale je pro nás i důležitou pomocí morální, že to, co děláme má v dnešní době smysl. Děkujeme. Pavel Koubek - předseda sdružení Zelené srdce.                              

Hlasujete pro jabloně

alej V celostátní anketě Alej roku 2018 můžete podpořit Jabloňovou alej Komorovice - Mladé Bříště. Alej dnes tvoří 80 jabloní starých cca 60 let. Původně jich ale bylo jednou tolik. Jak postupně odcházejí stářím, zůstávají prázdná místa, kde už se nové nevysazují. Alej roste kolem silnice v jinak otevřené polní krajině - v zimě ukazují stromy cestu, v létě poskytují stín. V dutinách hnízdí sýkorky a další ptáci a jablka tu jsou nejen pro lidi, ale i pro zvířata. Nominací chceme upozornit na to, že ovocné stromy do krajiny patří.

Petice za lepší zemědělskou krajinu

Právě byla spuštěna petice České společnosti ornitologické a Českomoravské myslivecké jednoty. Také vám vadí, že se z naší krajiny vinou intenzivního hospodaření vytrácí život? Kdy jste naposledy viděli čejku, chocholouše nebo sýčka? Zemědělci hospodařící na obrovských lánech pomocí těžké techniky a pesticidů vytlačují z krajiny vše živé. Zvířatům i krajině chybí biopásy a další krajinné prvky, které by mohly zadržovat stále vzácnější vodu. Pojďme to změnit a řekněme ministrovi zemědělství, že chceme krajinu zdravou, malebnou a plnou života. Pomůže jen výrazná reforma Společné zemědělské politiky Evropské unie, o které se bude rozhodovat v následujících týdnech. Pokud vám osud krajiny není lhostejný, připojte se k naší petici pod odkazem www.birdlife.cz/petice-za-krajinu .  Děkujeme!

Sčítání ptáků na krmítkách

O prvním lednovém víkendu 4. – 6. 1. 2019 pro vás chystá Česká společnost ornitologická Ptačí krmítka, zbrusu nový program sčítání ptáků, který si určitě nesmíte nechat ujít! Budeme přikrmovat, pozorovat, ale také sčítat naše zimní hosty! Srdečně vás zveme k účasti! Zapojit se může každý, kdo má rád ptáky, v zimě je přikrmuje a rád pozoruje hemžení kolem krmítek. Podobně v zimě sčítají ptáky stovky tisíc lidí v USA, Velké Británii, Irsku, Nizozemsku, Rakousku, Německu a v dalších zemích. Nenechte si ujít první ročník sčítání v Česku! Sčítat budeme již od pátku 4. ledna, akce je tedy vhodná i pro školní třídy, kluby, kroužky či mateřské školy. Sčítat budeme úplně stejně v rámci celé ČR. Než samotné sčítání vypukne, navštivte stránky www.birdlife.cz/krmitka  , vyberte si, v které oblasti budete sčítat a pokračujte na nové webové stránky, kde najdete veškeré potřebné informace, jak se do programu zapojit. Kdo se na stránkách zaregistruje, může už v průběhu prosince získávat tipy čím krmit, jaké krmítko si pořídit nebo jak přilákat na krmítko vzácné ptačí druhy.

Na co se tedy můžete těšit?

stanete se součástí výzkumu sčítání ptáků na krmítkách

dostanete zajímavé materiály o ptácích navštěvujících krmítka a jejich krmení

za účast získáte certifikát s profilem vašeho krmítka a děkovný balíček

bude vás to bavit!

Nenechte si pro sebe, kdo vám létá na krmítko, a sčítejte s námi.

Těšíme se na vaše pozorování, Česká společnost ornitologická

Podpořte sbírku na záchranu kaple sv. Anny

Naannu   Myslíte, že má smysl zachraňovat krásná místa? Kaple sv. Anny u Pelhřimova patří k jedním z nich.  Občanské sdružení Zelené srdce se snaží prostřednictvím veřejné sbírky sehnat peníze na její záchranu a proměnit zapomenuté místo znovu v krásné. Veřejnou sbírku můžete podpořit zasláním jakékoliv částky na účet 2700608913/2010.  Ke dni 6. září 2018  je na účtě 56215,- Kč. Děkujeme za vaši podporu.

Podpořit záchranu kaple můžete i zakoupením benefiční cihličky z chráněné dílny Fokus Vysočina. Celá částka 100,- Kč jde na veřejnou sbírku. Cihličku si můžete objednat na e-mailu: zelenesrdce@atlas.cz

Hledáme zapomenuté drobné památky a oceňujeme ty, kteří je obnovují

 Hledáme zapomenuté drobné památky

Hledáme zapomenuté kříže, Boží muka, kapličky a další drobné památky na okrese Pelhřimov. Víme o mnohých, ale ne o všech.

Možná i díky informaci od vás se nám je podaří zachránit. Děkujeme. Psát můžete na zelenesrdce@atlas.cz  

Křížek v polích děkuje

Máte ve svém okolí někoho, kdo se zasloužil o záchranu kříže (nebo jiné drobmé památky) a stará se o údržbu? Určitě si zaslouží poděkování. Cena "Křížek v polích děkuje" určitě udělá radost. Napište nám na zelenesrdce@atlas.cz , kdo by si ji zasloužil.

Právě pracujeme na.....

to je omyl, nejsme v peřinách

.....na přípravě akcí a projektů v roce 2018 

.....na úpravách tohoto webu

....na mapování a obnově památek 

....na kontrolách ptačích budek

Děkujeme za podporu v roce 2018:

 Logo_bar    

Image001-1

.. zde může být i vaše jméno, nebo  logo.

Obnovu drobných památek v roce 2018 podpořil pan Jan Dokulil, firma Rekosped, Město Horní Cerekev a rodina Dvořákova. Děkujeme.

Společnost AUTO RACEK a.s.  pro naši činnost zakoupila ptačí a netopýří budky a hmyzí hotely. Děkujeme.

Výsadby stromů podporuje v rámci programu "ThinkGreen Service" společnost General Logistics Systems Czech Republic, s.r.o.ve spolupráci se Sdružením Krajina. Děkujeme

Podpořte s náma.....


Menu


Krátké zprávy

Další kříž 1.11.2018

  Uzabarny3Podařilo se nám dokončit obnovu dalšího kříže.  Tentokrát nedaleko Žirova. Kříž bylo nejdříve potřeba vysekat z malinového houští,  obrousit a znovu natřít.

Kříž u Horní Cerekve 19.10.2018

 obnovenýUprostřed pole stojí dvě lípy a v jejich stínu je v bezových keřích ukryté torzo kříže z roku 1906, který zde  stál u dnes už neznatelné polní cesty vedoucí kolem.  S podporou Města Horní Cerekev a pana Jana Dokulila se nám podařilo i tento kříž obnovit.   

Kříž u Ježené obnoven 25.9.2018

  Jezena2Onovuu dalšího kříže se nám podařilo díky soukromým dárcům uskutečnit u Ježené u Jihlavy. Mistr kameník provedl opravu soklíku na který jsme osadili nový litinový kříž. 

Ptáci už nebudou umírat na zastávkách 24.8.2018

Zastavka1 V Humpolci už nebudou ptáci umírat na prosklených autobusových zastávkách. V průběhu prázdnin jsme sedm zastávek polepili barevnými samolepkami, které proletující opeřence upozorní na překážku. 

« Novější | Starší »

Toplist